Hamarosan a boltokba kerül a Tündöklő lányok, ennek kapcsán bemutatjuk az igazi tündöklő lányt: Lauren Beukest.
A dél-afrikai Lauren Beukes már első regényével, a Moxylanddel nagy feltűnést keltett, a Zoo City pedig az Arthur C. Clarke-díjon kívül nemzetközileg is elismert SF-íróvá tette. Harmadik regényéről, a Tündöklő lányokról még csak annyit lehetett tudni, hogy egy időutazó sorozatgyilkosról szól, amikor már versengtek érte a kiadók, és végül hat számjegyű licitben kelt el, hogy aztán 2013 egyik legsikeresebb thrillere váljon belőle. Cikkeztek róla az összes nagy lapban és magazinban, és Stephen King és Gillian Flynn is ezt a könyvet nevezték meg 2013 legjobb olvasmányai között.
A Tündöklő lányok már kiszakadt a szűken vett zsánerből, de ugyanúgy megjelent benne a fantasztikum, mint Beukes korábbi regényeiben. Az írónő minden egyes könyve nagyon markánsan tükrözi véleményét a társadalomról, a kisebbségek helyzetéről, miközben szereplői bejárják az alvilágot és a pokol számos bugyrát. Vagány, sötét, kíméletlen stílusában egyszerre megtalálható az újságíró kérlelhetetlensége és a zsáneríró felfokozott tempója – regényei valóban ütnek.
Lauren Beukes nem csak regényeket ír, hanem újságcikkeket, forgatókönyveket és képregényeket is, jótékonysági tevékenységet végez és aktívan felvállal olyan ügyeket, mint például az LMBTQ közösségek vagy az erőszak áldozatául esett nők helyzetének javítása.
Jelenleg Fokvárosban él, és negyedik regénye, a Broken Monsters megjelenését követő turnéra készül, amely, ha lehet, még sötétebb és zsigeribb, mint a Tündöklő lányok.
( A fotót Matthew Brown készítette.)