2019-ben fordul elő velünk először (de talán nem utoljára), hogy külföldön élő magyar szerző regényét adjuk ki: a debreceni származású Tünde Farrand jelenleg Sheffieldben él, nyelvészként-nyelvtanárként dolgozik, első regénye pedig annyira friss, hogy Angliában is csak az év elején kerül boltokba, ezt követi nem sokkal a magyar megjelenés is.
A disztópia 2050-ben, Londonban játszódik, amikor az elmúlt évek társadalmi-gazdasági krízise után még mindig tombol a fogyasztás. A társadalom a szűk eliten kívül pontosan a fogyasztás alapján tagolódik három csoportra, és mindenkinek eleget kell dolgoznia, keresnie és költenie, hogy kiérdemelje letelepedési jogát. Amikor pedig valaki már nem költi tovább a pénzét, "non-profit"-nak minősítik, és vissza kell vonulnia a fényűző Dignitoriumba, ahol - hálául élethosszig tartó munkájáért és költekezéséért - előbb kilenc csodás hónap várja, aztán a békés eutanázia.
A Miks-Rédai Viktória fordításában érkező Wolf Country - Ordasország főhőse Kathryn, akinek egy nap eltűnik a férje, és vele együtt odalesz bankszámlája teljes tartalma is. A fiatal nőnek sürgősen ki kell derítenie, mi történt, máskülönben nemcsak magára marad, hanem letelepedési jogát is elveszíti.
A könyvet a szerző ügynöksége ajánlotta figyelmünkbe, és hamar beleszerettünk, részben azért, mert az általa festett kép a közeljövőről - Jane Rogers szavaival élve - ijesztően hiteles.